Kombi Su Akıtıyor Çözümü

Kombilerde en çok rastlanan sorunlar arasında yer alan su akıtma olayı ilerleyen süreçlerde cihaza zarar verebilmekte ve geri dönülmesi imkansız problemlere yol açabilmektedir.

Kombiniz alt kısmından su aktığını gördüyseniz, kombi içindeki su miktarının seviyesi 2’yi aşmış olabilir. İlk adım olarak su seviyesini kontrol edin. Kombinin altında yer alan su doldurma vanası açık kalmışsa kapatın. Sorun devam ederse size en yakın yetkili servis ile iletişime geçin.

Su vanası

6

Kombinin içindeki su miktarının kontrol edin

Kombinin üzerinde, içinde “bar” yazan, üzerinde 0’dan 4’e kadar sayılar olan ve griden kırmızıya doğru giden bir gösterge bulunmaktadır. Bu göstergede ibre 2’nin yukarısında gözüküyor ise kombinizdeki su miktarı artmış demektir. Bu sayıyı 1-1,5 arasına indirmeniz gerekir. Bunun için, kombinizin alt kısmında bulunan kırmızı, mavi ya da siyah renkte olan vanayı sola doğru çevirin. Çevirdiğinizde su akmaya başlayacaktır. Bu işlemi yapmadan önce kombinizi kapatın ve altına bir kap yerleştirin. Vanadan su akmaya başladığında peteklerdeki su miktarı düşmeye başlayacaktır. Su miktarı 1-1,5 sayıları arasına geldiğinde aynı vanayı sağa doğru çevirerek kapatın.

Su doldurma vanasını kontrol edin

Kombinizin alt tesisatındaki bağlantı boruları arasında yer alan sağdan ikinci boruyu takip edin. Kombinin hemen alt tarafına baktığınızda plastik saplı bir vana görürsünüz. Bu vana kombinizin içine su doldurmaya yarar. Vanayı açık konumda bırakmış olabilirsiniz. Vananın kapalı olup olmadığını kontrol edin ve açıksa kapatın.

Bugün: 1 kez, Toplam: 4 kez ziyaret edildi.