Narlıdere Maktek Servisi

maktekNarlıdere Maktek Servisi Teknolojinin giderek gelişmesi ile birlikte dünyada ve ülkemizde beyaz eşyaların üretim aşamasında da bir çok gelişmeler olmuştur. Isıtma ve soğutma sistemlerinde olan gelişmeler bir düğme ile tüm yaşam alanlarımızı ısıtmaya ve soğutmayı kolaylaştırmaktadır. Isıtma sistemleri arasında en çok kullanılan cihazlar kombiler olarak bilinmektedir. Kombi kullanımında kolaylık sağlayan kalorifer petekleri de tüm yaşam alanlarımızın aynı anda ısınmasını sağlamaktadır. Kombiler sağlam ve kalite içerikli olarak beyaz eşya üretici firmaları tarafından üretilmektedir. Kombi kullanımında dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de kombilerin düzenli bir şekilde bakımlarının mutlaka yapılması gerektiğidir. Düzenli bir şekilde bakımları yapılan kombiler yıl içinde arızalanarak kullanıcılarını soğuk havaya maruz bırakmazlar. Düzenli olarak yapılması gereken kombi bakımları Narlıdere Maktek Servisi olarak tarafımızca her sonbahar ayının sonlarına doğru veya kış aylarının başlangıcında yapılması önerilmektedir. Tüm kombi çeşitlerinde kombi bakımları tarafımızca yapılmaktadır. Kombi bakımı yaptırmak istiyor iseniz 0850 305 74 84 numaralı telefondan bize ulaşarak kombi bakım randevusu alabilirsiniz.

Kombi Arızaları Ve Çözümleri

Düzenli olarak bakımı yapılan kombilerde arıza görülme olasılığı düşmektedir. Kombilerde arıza görülmemesi isteniliyorsa o zaman mutlaka bakımlarının da düzenli olarak yaptırılması gereklidir. Kombi bakım ve kombi onarım hususunda İzmir merkez ve çevre ilçelerden destek alabilmek için Narlıdere Maktek Servisi olarak bize ulaşabilirsiniz. Kombilerde en sık görülen arızalar nelerdir?

Kombi çalışıyor fakat ısıtmıyor arızası; bu arızanın genellikle termostat düşüklüğü, kalorifer dönüş hattında bulunan filtrelerin bazılarının tıkalı olabileceği ve petek giriş çıkış yerlerindeki vanaların kapalı olabileceğinden oluştuğu görülebilir. Kombide bulunan filtreler temizlenir, termostat düşüklüğü olup olmadığı kontrol edilir ve kalorifer peteklerinin çıkış yerlerindeki vanalar gözden geçirilerek kapalı ise açılır ve kombi ısıtmaya başlayabilir. Bu işlemler yapıldığı halde kombi halen ısıtmıyor ise mutlaka uzman bir servis elemanı çağırarak soruna çözüm bulması istenmelidir. Kombinin patlamalı yanması arızası; bu arızanın oluşmasına neden kombinin açıldıktan birkaç saniye sonra alev alması sonucunda havadaki gazın ateş ile toplanması sonucunda kombi patlamalı yanabilir. Kombinin patlamalı yanması istenmiyorsa mutlaka kombi pilot kısmı gözden geçirilmeli ve temizlenmelidir.

Bugün: 1 kez, Toplam: 11 kez ziyaret edildi.