Narlıdere ECA Servisi

ECABeyaz eşyalardan en fazla kullanılanlardan birisi de evlerimizde, işyerlerimizde ve kısaca yaşam alanlarımızda kullanmış olduğumuz kombilerimizdir. Kombi kullanımı otuz yılı aşkın bir süreden beri ülkemizde kullanılmakta olan doğalgaz kullanımı nedeni ile aktif bir şekilde yapılmaktadır. Kombiler sağlam içerikli ve uzun süre kullanıma dayanıklı beyaz eşyalar olarak üretilmektedir. Üretici firmalar tarafından verilen garanti belgelerinin süreçlerince servis hizmeti almak her zaman ücretsizdir. Fakat daha sonrasında kullanım ömürleri aşıldıkça kombilerde arıza görülme olasılığı yükselmektedir. Kombilerde görülen arızalar birçok çeşitlilik gösterir. Kombi arızalarında mutlaka uzman bir servis hizmeti almak gereklidir. Narlıdere ECA Servisi olarak İzmir merkez ve çevre ilçelerde hizmet vermekteyiz. İzmir merkez ve çevre ilçelerden hizmet almak isteyen İzmirli hemşerilerimiz bizleri 0232 271 71 15 numaralı telefondan arayabilirler.

Kombi Arızaları Ve Çözümleri

Kombilerde oluşan arızalar bazı zamanlarda tehlikeli hale gelebilir. Kombilerde arızaların oluşmaması için mutlaka her yıl düzenli olarak bakımının yaptırılması gerekmektedir. Bakımı yaptırılan kombilerin hem arıza göstermekte aktif olmaması hem de kombilerin kullanım ömürlerinin uzadığı görülebilmektedir. Kombi arızalarının önüne geçmek için bir diğer yapılması gereken işlem ise kombilere bağlı olarak kullanılmakta olan kalorifer peteklerinin yıl içinde mutlaka bir kez olmak üzere temizlenmesidir. Kombi bakımı ile birlikte yapılan kalorifer peteği temizliği sonrasında kaloriferlerin daha aktif bir şekilde ısı sağladığı görülerek bu nedenden dolayı da yakıt tasarrufuna gidilebilir. En sık görülen kombi arızaları ve çözümleri nelerdir?

Kombinin sıcak su vermeme arızası; kombinin sıcak su vermeme arızasının nedenleri sıcak su açıldığında eğer çok fazla açıldı ise ve kış aylarının içinde suyun çok soğuk olduğu zamanlarda bu arıza gelişiyorsa sıcak su biraz daha az miktarda açılarak suyun ısınması beklenebilir. Bir diğer arıza nedeni ise ısınan suyun bir başka kalorifer sistemine karışarak sıcak suyun çeşmeden gelmemesine neden olmasıdır. Kombinin ses yapma arızası da kombilerde sıklıkla görülen arızalardandır. Bu arızanın nedeni fan motoru problemleri ve devir daim motoru problemleri olabilir. bu arızalardan birisi görüldüğünde Narlıdere ECA Servisi olarak bizleri arayabilir ve destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir