Menemen Maktek Servisi

maktekMenemen Maktek Servisi Kombi bakımı her yıl düzenli bir şekilde mutlaka yapılması gereken beyaz eşya bakımlarındandır. Kombi bakımı düzenli olarak yapıldığında kombiler daha aktif bir şekilde çalışma sistemine ulaşabilir. Kombi bakımı ile birlikte yapılması gereken bir diğer işlem ise kombilere bağlı olarak çalışan kalorifer peteklerinin temizliğidir. Kombi bakımı ve kalorifer peteklerinin temizliği düzenli olarak yapıldığında tüm kış ayları boyunca kombiler ısıtıcı olarak tüm yıl boyunca ise kombiler sıcak su sağlayıcısı olarak kullanılabilir. Kombi kullanımının aktif olarak yapılabilmesi için kesinlikle kombi tamiri ve kombi bakımları kombi tamir ve bakım hususunda bilgisi olmayan kişilere teslim edilmemelidir. Zira kombilerin bakımları ve onarımları bu hususta bilgisi olmayan kişiler tarafından yapıldığında kombilerde oluşabilecek arızaların daha sonradan önüne geçmek bir hayli zor olabilir. Menemen Maktek Servisi olarak tüm kombi bakım kombi onarım ve beyaz eşya servis hizmeti vermekteyiz. Beyaz eşya servis hizmetimizden faydalanmak isteyen İzmirli hemşerilerimiz bizleri 0850 305 74 84 numaralı telefondan arayarak destek alabilirler.

Olası Kombi Arızaları Nelerdir?

Kombiler düzenli olarak yapılan bakımları ve petek temizliğinden sonra arıza gösterme oranları oldukça fazla düşmektedir. Hatta çoğu kombinin arıza çıkartmadığı görülebilir. Menemen Maktek Servisi olarak siz değerli hemşerilerimize olası kombi arızaları nelerdir bu hususta bilgi verelim istedik. Kombi arızaları nelerdir?

Kombiden sıcak su gelmeme arızası; kombiden sıcak su gelmeme arızası sıcak su hattına başka bir hattan su karışmasından dolayı, kombinin sıcak su parçalarında oluşmuş olan bir arıza nedeni ile, ısınan suyun bir kısmının kalorifer sistemine karışmış olması nedeni ile oluşabilir. Bu arızayı gidermek için mutlaka servis çağırmak gerekir.

Kombi arızalarından en sık görülenlerden birisi de kombinin çok sesli çalışması olarak bilinmektedir. bu arızanın kombilerde oluşmasındaki neden kombinin sıcak su ile kaloriferi ayrıştırıcı parçalarından birisinde bir arıza gelişiminden dolayı olabilir, bir başka neden ise kombinin haznesinde bulunan su içerisine hava oluşumundan dolayıdır. Cihazın devir daim motorundaki sorunlardan ve cihazın fan motorunda oluşmuş olan bir arıza nedeni ile de kombinin sesli çalışma arızası yapabileceği bilinmelidir.

Bugün: 1 kez, Toplam: 8 kez ziyaret edildi.