Menderes Bosch Servisi

bosch logoMenderes Bosch Servisi olarak tüm çamaşır makinesi, çamaşır kurutma makinesi, klima, fırın, bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, kombi, derin dondurucu, fırınlı ocak, aspiratör ve buzdolabı arızalarını gidermek ve bakım hizmeti veriyoruz. 0232 271 71 14 numaralı telefondan bizlere ulaşarak arıza kaydı oluşturabilir veya arıza oluşumunu beyaz eşyalarınızda engellemek için beyaz eşyalarınıza bakım yaptırabilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmez beyaz eşyalarından birisi olan kombiler en fazla kış aylarında ısınmak için kullanılmaktadır. Mutfak ve banyo gibi su kullanılan ev bölümlerinde de kombinin büyük bir değeri bulunmaktadır. Çünkü mutfak ve banyolarda sıklıkla sıcak su kullanımı kombiler ile gerçekleştirilmektedir. Bir kombinin arızalanması evin ısıtılmaması ve mutfak ve banyoda sıcak suyun kullanılamaması demektir. Bu da kış aylarında ev halkını oldukça etkileyen beyaz eşya arızalarından birisidir.

Kombi Arızalarının Nedenleri Nelerdir?

Kombinin çalıştığı halde evi ısıtmaması ve mutfak ve banyoya sıcak su geçişi yapmaması arızası sıklıkla kombilerde görülen arızalar arasındadır. Bu arızaların oluşumu sadece kombide oluşabileceği gibi kombiye bağlı olan kalorifer peteklerinde veya su tesisatındaki bir sorundan dolayı da oluşabilir. Bu arızanın kombide oluşması; kombiye bağlı olan termostat ayarının düşük olması, kalorifer dönüş hattında bulunan filtrenin tıkalı olması, peteklerin boru hatlarının tıkalı olması, peteklerin kapalı olması ve cihaz içerisinde cihazın çalışmasını sağlayan bir parçanın arızalanmış olması olabilir. Bu arızanın tam zıddı olan bir arıza da bazı zamanlarda kombilerde görülmektedir. Kombi açıldığında radyatörlerin olmasından fazla ısınması da bir kombi arızası olarak görülür.

Kombinin elektrik irtibatının kurulmasına rağmen hiç çalışmaması da kombilerde görülen arızalardandır. Kombinin hiç çalışmaması arızası; kombinin suyunun bitmiş olması, gaz vanasının bozuk olması ve kombinin pilot alevinin yanmaması olabilir. Kombi arızaları diğer beyaz eşyalara göre daha tehlikeli arızalardır. Kombilerde arıza oluşumu görüldüğünde mutlaka bir servis çağırmak mecburidir. Çünkü kombilerin tehlikeli arıza çıkarma sebebi su elektrik ve gaz gibi üç tane birbirine zıt enerji ile çalışmasından meydana gelmesi ve bazı arızaların ölümcül olabileceği konusu hakkında dikkatli olunması gerektiği içindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir