Buca ECA Servisi

ECAKombi kullanımı ülkemizde son otuz yıldan bu yana ülkemizde kullanımı başlayan doğalgaz ile birlikte başlamıştır. Kombi kullanımı diğer yakıt kullanımlarının cihazlarından çok daha kolay ve çok daha büyük avantajlara sahiptir. Sağlam bir içerikle beyaz eşya üreticileri tarafından üretilmekte olan kombiler uzun süre kullanmaya uygun ve kalite içerikli üretilmiştir. Kombi kullanımı son zamanlarda aktif olarak yapıldığı için çeşitli beyaz eşya markaları da kombi üretimi yapmaktadır. Kombilerin düzenli olarak yapılan bakımlarından sonra kombilerde arıza görülme olasılığı çok fazla düşmektedir. Her yıl sonbahar aylarında veya yaz aylarında yapılması gereken kombi bakımları kombilerin daha uzun kullanım ömürlerinin olmasını da sağlamaktadır. Buca ECA Servisi olarak tarafımızca kombi bakımı yapılmakta ve kombilerin ileriki zamanlarda çıkartacakları arızalarında bu sayede önüne geçilmektedir. Kombi bakımı esnasında eğer müşterilerimiz tarafından petek temizliği yani kalorifer temizliği de tercih edilirse bu sayede yakıt tasarrufu yapmak da mümkün olmaktadır. Kombi bakım, kombi onarım ve petek temizliği için İzmir merkez ve çevre ilçelerden destek almak için bizleri 0232 271 71 15 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Kombilerde En Sık Görülen Arızalar Nelerdir?

Kombiler uzun süre kullanıma uygun ve çok fazla arıza çıkartan cihazlar değildir. Fakat kombilerin kış aylarında aktif olarak aralıksız kullanılması bazı zamanlarda kombilerde görülen arızaların çoğalmasına neden olabilir. Kombilerde görülen arızalar kombi bakımları düzenli bir şekilde yapıldığında tamamen ortadan kalkabilir. Her yıl düzenli olarak kış ayları başlamadan önce tüm markalı kombilerin mutlaka bakımları yapılması gereklidir. Buca ECA Servisi olarak tarafımızca tüm kombilerin bakımları yapılmaktadır. Kombilerde hangi arızalar görüldüğünde mutlaka servis çağırmak gereklidir?

Kombilerde en sık görülen arızalar kombinin tamamen çalışmaması, kombinin çok sesli çalışması, kombinin alt kısmından su akıtması, kombinin patlamalı yanması, kombinin hiçbir şekilde çalışmaması, kombi çalıştırıldığında kombiye bağlı olan peteklerin üst kısmının ısınarak alt kısmının ısınmaması, kombinin sıcak su için açıldığında kalorifer peteklerini ısıtma arızası kombilerde çok sıklıkla görülen arızalardandır. Kombi arızaları görüldüğünde kesinlikle kombi tamirinden hiçbir şekilde anlamayan kişilere kombiler emanet edilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir