Çiğli Arçelik Servisi

Bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, çamaşır makinesi, çamaşır kurutma makinesi, klima, fırın kombi, buzdolabı, derin dondurucu, fırınlı ocak ve aspiratör evlerimizde kullanmış olduğumuz beyaz eşya çeşitlerindendir. Bir çok işi bizim yerimize yapan bu beyaz eşyalar eskimeye dayalı veya kullanım hatalarından dolayı arızalanabilir. Çiğli Arçelik Servisi olarak  tüm beyaz eşyaların tamirini üstleniyor ve hızlı bir şekilde müşterilerimize teslim ediyoruz. 0232 271 71 14 telefonu arayarak gezici ekibimizden destek alabilir, hızlı bir şekilde arıza kaydınızı oluşturarak arıza tespitinizi yaptırabilirsiniz.

Derin Dondurucularda Görülen Arızalar Nelerdir?

Bayanların vazgeçemedikleri beyaz eşyalar arasında olan derin dondurucular oldukça fazla kullanılan beyaz eşyalar arasındadır. Kış aylarında yaz sebzelerinin yaz aylarında ise kış sebzelerinin tüketilmesini sağlayan derin dondurucular mutlaka her evde bulunması gereken beyaz eşyalardandır. Taze ve daha leziz besin tüketebilmek için gerekli olan derin dondurucuların kendilerine has arıza çeşitleri bulunmaktadır. Çok fazla arıza göstermemesine rağmen arada bir arıza yapabilen derin dondurucularda hangi arızalar görülür?

  • Derin dondurucu kar yapıyor
  • Hiçbir şekilde derin dondurucu çalışmıyor
  • Derin dondurucu çok sesli çalışıyor
  • Derin dondurucu buzlanma ve karlanma yapıyor
  • Derin dondurucudaki gıdalar dondurucunun tabanına yapışıyor

Derin dondurucuda bu arızalar görüldü ise öncelikli olarak elektrik bağlantısının olup olmadığı kontrol edilmelidir. Dondurucularda bulunan filtreler gözden geçirilmelidir. Çünkü uzun süre kullanımlarda filtreler eskiyebilir ve eskiyen filtreler mutlaka değiştirilmelidir. Gaz kaçağının olup olmadığı gözden geçirildikten sonra dondurucunun elektrikle bağlantısı tekrar kurulmalı eğer aynı sorunlarla karşı karşıya kalınıyorsa o zaman servis çağırılmalıdır.

Servis geldikten sonra bir takım rutin işlemlerden dondurucuyu geçirmesi gerekir. Bunlar dondurucunun dış ünitesinin pisliklerden temizlenmesi, iç ünitedeki buzların eritilmesi ve filtrelerin temizlenmesi veya değiştirilmesi gibi işlemlerdir. Arçelik servisi tarafından soğutucu gaz ünitesi ve gaz detektörü de gözden geçirilir ve bu süreçte dondurucuda kaçak olup olmadığına bakılır. Fanları tam olarak kontrol edilen dondurucunun kapı kilitleri de gözden geçirildikten sonra arıza kaydı oluşturulur. Arızasının ne olduğu tamamen anlaşıldıktan sonra yerinde arıza giderme işlemi yapılan tüm dondurucular yerinde tamir edilir.

TIKLA SERVİS ÇAĞIR!