Bornova Arçelik Servisi

Beyaz eşyalar her evde bulunan eşyalar olarak bazı süreçlerde arıza gösterebilir. Bu arızaların giderilmesi için ilk olarak kullanıcı kişi beyaz eşyasını gözden geçirerek bu beyaz eşyanın neden çalışmadığına karar vermeli tam olarak arızasını tespit etmesi gerekir. Arıza çeşitleri içinde tam olarak hiçbir şekilde çalışmamak varken bazı zamanlarda buzdolabında sesli çalışma, elektrik süpürgesinde tozları tam olarak çekmeme, çamaşır makinesinde deterjan kapaklarının çalışmaması, bulaşık makinesinde tam temiz olarak yıkamama gibi çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalınmaktadır. Bu sorunların tamiri için Bornova Arçelik Servisi bünyesinden 0232 271 71 14 numaralı telefonu arayarak destek alabilirsiniz.

Tamir ve bakım yapmış olduğumuz beyaz eşyalar; buzdolabı, fırınlı ocak, aspiratör, çamaşır kurutma makinesi, klima, çamaşır makinesi, kombi, derin dondurucu, fırın, elektrik süpürgesi, bulaşık makinesi ve mikrodalga fırın olarak sayılabilir. Tüm beyaz eşyalarda tamir ve bakım yaptığımız gibi, küçük ev aletlerinde de bakım ve onarım yapmaktayız.

Çamaşır Makinesi Arızaları Ve Çözümleri Nelerdir?

Çamaşır Makinesi Çalışmıyor: Çamaşır makinelerinde görülen arızaların başında gelen çamaşır makinesi hiç çalışmıyor arızası elektrik kesintilerinden, fişin düzgün takılmamasından, sigortanın atmasından veya makinenin çalışmasını yönlendiren bir aksamının bozulmuş olmasından olabilir. çamaşır makinesinin fişi kontrol edildikten ve evin tüm elektriklerinin de çalıştığından emin olduktan sonra servis çağırılabilir.

Makine Alt Kısmından Su Kaçırıyor: Makinenin alt kısmından su kaçırması en can sıkıcı çamaşır makinesi arızalarından birisidir. Bu arıza çeşidinin sebepleri su giriş hortumunun yerinden çıkması, tahliye hortumunun yerinden çıkması veya hortumlardan birisinin yırtık olması olabilir. Hortumlar kontrol edildikten sonra arıza kendiliğinden geçebilir. Fakat bazı süreçlerde bu arıza kapı körüklü contasının delinmiş olmasından veya rezistansın yerinden oynamasından dolayı da olabilir. Bu süreçte mutlaka çamaşır makinesinin sahibi servis çağırmalıdır.

Çamaşır Makinesinin Çekmecesinden Köpük Gelmesi: Çamaşır makinelerinde rastlanan bir arıza olan makinenin çekmecesinden köpük gelmesi genellikle deterjanın fazla konulmasından dolayı oluşabilir. Deterjanın fazla konulmasından dolayı köpük çekmeceden taşıyorsa o zaman makineye birkaç kez başlatıp durdurarak su alımını fazla yaptırmak bu sorunu ortadan kaldırabilir.

TIKLA SERVİS ÇAĞIR!