Klima Kısa Aralıklarla Devreye Girip Çıkıyor Sorunu Nasıl Çözülür 

Klimalarımızda uzun kullanıma, elektrik akımında ki ani değişiklikler  ve dalgalanmalar gibi makineye zarar verebilecek durumlar sonucunda klimanızda beklenmedik sorunlar ortaya çıkabilir. Bugün ki yazımızda sizlere klimalarda çokça rastlanan bir problemden bahsedip çözüm arayacağız. Klimalarda oluşan kısa aralıklarla devreye girip çıkma sorunu klimayız sürekli elektrik akımına maruz bırakarak bozulmasına neden olabilir. Öncelikle şuna bakalım eğer dış ortam sıcaklığı 0° dereceye yaklaşmışsa dış ünitede buzlanma oluşur. Klima buzu eritmek için kesintili çalışır ve iç ünite göstergesinde sinyal verir. Öncelikle bunu tespit etmeniz gerekir.

İç ünitenizin üzerinde yanan ışığın hemen altında damla üzerinde kar simgesi görüyorsanız; yaklaşık 30 dakika bekleyin. Klima buz eritme işlemini gerçekleştikten sonra düzelecektir. Eğer düzelmezse size en yakın yetkili servis ile iletişime geçerek profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ederiz.

Klima hava üflemiyor ve en sağdaki ışık yanıyorsa

Klima ısıtma konumundayken ve dış ortam sıcaklığı 0 Santigrat dereceye yaklaştığında dış ünitede buzlanma oluşur ve klima defrost yaparak bu buzlanmayı eritir. Bu sırada kesintili çalışması normaldir.
Isıtma ve soğutma konumunu hazırlama

Kumandanız ortasındaki açma-kapama düğmesine basın. Sol tarafta yer alan mod tuşuna basarak ısıtma moduna alın. Kumanda ekranında güneş sembolü belirecektir. Aşağı ve yukarı ok tuşlarıyla istediğiniz sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Soğutma konumuna ise aynı tuş ile ”kar” simgesi kumanda ekranında görününceye kadar basarak geçebilirsiniz. Aşağı-yukarı ok tuşları ile istediğiniz sıcaklık derecesini ayarlayabilirsiniz.