Buzdolabı Sürekli Çalışıyor Çözümü Ekranlı / Termostatlı

Ekranlı buzdolabı sürekli çalışıyorsa 
Buzdolabınızda çevresel etkilerden ve mekanik arızlardan kaynaklı bir takım sorunlar oluşabilir ve bu sorunlar nedeniyle buzdolabınız da beklenmedik sorunlar oluşabilir bu yazımızda ise  sürekli çalışma probleminin çözümüne bakacağız.
Buzdolabınızın sürekli çalışmaması için, soğutma gücünün ayarlanmasını sağlayan termostat düğmesinin 4 Santigrat derece ve daha düşük bir seviyeye ayarlandığından emin olun, kapağını çok sık açıp kapatmayın ve kapı lastiklerinin birbirine iyi yapışmasına özen gösterin.
Soğutma seviyesini ayarlamayı deneyin
Buzdolabının kapağı veya buzdolabının içinde sıcaklık ayarlarını yapabileceğiniz bir ekran bulunmakta. Buzdolabınızın ideal soğutma değeri 4 Santigrat derecedir. Buzdolabınızın içindekileri  daha soğuk olmasını isterseniz ayarı 2 Santigrat dereceye indirebilirsiniz. Bazı modellerde ise buzdolabınızın önündeki ekranda soğutucu bölümünü temsil eden kapı simgesi ve yanında sıcaklık seviyesi görüntülenir. Ekranın yanında ya da altında bulunan düğmelere basarak 2’şer Santigrat derecelik aralıklarla seçim yapabilirsiniz.
Termostatlı buzdolabı sürekli çalışıyorsa
Buzdolabınızın sürekli çalışmaması için, soğutma gücünün ayarlanmasını sağlayan termostat düğmesinin Min ve Max değerleri arasında olması, kapağının çok sık açılıp kapatılmaması ve kapı lastiklerinin birbirine iyi yapışması gereklidir.
Soğutma seviyesini ayarlayın
Soğutucu kısmının kapağını açtığınızda arkada ya da yan tarafta termostat düğmesini görürsünüz. Soğutma gücünü belirten Min ve Max değerleri arasında bir seviyede soğutma gücü seçebilirsiniz.
Elektrik kesintisi yaşadıysanız
Uzun süre elektrik kesintisi yaşadıysanız veya elektrik sürekli gidip geliyorsa  buzdolabınızın içindeki soğuk hava iyice ısınabilir, makineniz soğuk havayı gereken seviyeye çıkarana kadar çalışmaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir