Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Kırıyor Sorunu Çözümü

Bulaşık makinelerinde belki de en can sıkıcı problemlerden biri de makineniz bulaşıkları kırması olabilir. Aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek bu konuya çözüm bulabilirsiniz.
Bulaşık makinesinin sepetlerine çok fazla bulaşık eklenmesi, makinedeki pervanelerin bulaşıklarınıza çarpması gibi durumlar kırılmaya neden olur. Makinenizdeki bulaşık miktarının kapasitesinden fazla olup olmadığını kontrol ederek düzeltin. Sorununuz devam size en yakın yetkili servis ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
Sepetlerdeki bulaşık yerleşimine dikkat edin
Sepetlere bulaşıklarınızı yerleştirirken birbirlerinin üstüne gelecek şekilde ya da kapasitesinden fazla yükleme yaptıysanız birbirine çarparak kırılmaya neden olabilir. Bulaşıklarınızı çok fazla miktarda ve birbirine çarpacak şekilde yerleştirmemeye dikkat edin.
Bulaşık yerleşim düzeni (alt kat)

Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Kırıyor Sorunu Çözümü1
Bulaşık yerleşim düzeni (üst kat)

Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Kırıyor Sorunu Çözümü2
Pervanelerin kontrolü
Makinenizin pervaneleri bulaşıklara çarpıyor olabilir. Bu durumu önlemek için sepetlere bulaşıkları yerleştirdikten sonra pervanelerin bardak ve tabaklarınıza çarpıp çarpmadığını kontrol edin. Üst kısımdaki pervaneyi elinizle çevirerek kontrol edebilirsiniz.