Kombinin Basıncı Düşmüyor Çözümü

Evlerimizin her daim bir köşesinde bulunan ve bize yaz kış yardım eden kombilerimiz uzun kullanım sonucunda teknik aksaklıklar ve bozulmalar oluşabiliyor. Bu yazımızda sizlere kombi basıncı ile alakalı yardımda bulunacağız. Kombinizin basıncı yüksekse ve düşüremiyorsanız aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek bu konuya çözüm bulabilirsiniz.

Çözüm yolları işe yaramadıysa  ve sorununuz devam ediyorsa en kısa zamanda size en yakın yetili servis ile iletişime geçerek sorunun çözümü için profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

1.Kombinin basıncını düşürün

rtaImage 3

İlk adım olarak kombinin altında, içinde “Bar” yazan ve saate benzeyen bir manometre vardır, üzerinde 0’dan 4’e kadar sayılar vardır ve griden kırmızıya doğru giden bir göstergedir. Bu göstergede ibre 2’nin yukarısında gözüküyorsa kombinizdeki su miktarı artmış demektir. Bu sayıyı 1-1,5 arasına düşürmeniz gerekir.

Bu yapmadan önce kombinin altına ufak bir kap yerleştirin. Kombinizin alt kısmında göreceğiniz kırmızı veya siyah renkte olan vanayı sola doğru çevirin. Çevirdiğinizde su akmaya başlayacaktır.

Vanadan su akmaya başladığında peteklerdeki su miktarı düşmeye başlayacaktır. Su miktarı 1-1,5 sayıları arasına geldiğinde aynı vanayı sağa doğru çevirerek kapatın.