Klimanın İstenilen Saatte Açılıp Kapanması Nasıl Ayarlanır?

Klimalarda bulunan bu özellik sayesinde siz evde olmasanız bile otomatik olarak saati gelince çalışarak evinizi ısıtabilir, soğutabilir siz de bu süreyi beklememiş zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Bu yazımızda klimanızın saat ayarı nasıl yapılır onu ele alacağız.

Klima kumandanızın modeli kapaksız ise yapmanız gerekenleri aşağıda maddeler halinde sıraladık
Günün saatinin ayarlanması nasıl yapılır?
Uzaktan kumandanızın pillerini çıkartıp tekrar taktığınızda kumanda ekranında saat sembolü yanıp sönecektir. Saat ayarını aşağı/yukarı ok işaretlerine basarak yapın. ”Ayar/İptal ” tuşuna basarak ayarlamayı bitirin.
Klimanızın açılış ve kapanış saat ayarı nasıl yapılır?
Kumandanızın “Zaman/Ayar” tuşuna ekranda ”On” sembolü belirene kadar basın. Saat ayarını aşağı/yukarı ok işaretlerine basarak yapın. ”Ayar/İptal” tuşuna basarak ayarlamayı bitirin. Aynı şekilde “Zaman/Ayar” tuşuna ekranda ”Off‘ sembolü belirene kadar basın. Saat ayarını aşağı/yukarı ok işaretlerine basarak yapın. “Ayar/İptal” tuşuyla ayarlayın.
Otomatik açılma ve kapanma işleminin iptalini ”Zaman Ayarı İptal” tuşuna basarak yapabilirsiniz.
Zaman ayarı (kapaksız kumanda)

1 2 2 1

Klima kumandanızın modeli kapaklı ise
Günün saatinin ayarlanması nasıl yapılır?
Kumandanın sağ üst köşesinde yer alan açma/kapama tuşuna basarak klimayı açın. Kumandanın sağ alt köşesinde mavi renkte olan “2ndf” tuşuna basın. Ekranının sol alt köşesinde “2ndf” yazısı gözükecek ve saat belirecektir. Ardından ev sembolü ve sol tarafında pervane sembolü olan tuşlara basarak günün saatini ayarlayın ve ‘’CANCEL’’ tuşuyla sabitleyin.
Klimanızın açılış ve kapanış saat ayarı nasıl yapılır?
2ndf tuşuna yeniden basın. Kumanda ekranının sol alt köşesinde 2ndf yazısı çıktığından emin olduktan sonra mod seçim tuşuna basın. Ekranın alt köşesinde “On” yazısı belirdiğinde klimanızın açılmasını istediğiniz saat ayarını ev sembolü ve sol tarafında pervane sembolü olan tuşlara basarak ayarlayın. Ardından yıldız sembolü olan tuşa basın. Kumanda ekranında “Off” yazısı belirdiğinde klimanızın kapanmasını istediğiniz saat ayarını ev sembolü ve sol tarafında pervane sembolü olan tuşlara basarak ayarlayın ve ‘’CANCEL’’ tuşu ile sabitleyin.
Zaman ayarı (kapaklı kumanda)

3 1 4 1

Klima kumandanızın modeli kapaksız ise
Günün saatinin ayarlanması nasıl yapılır?
Kumandanızın sol tarafında yer alan açma/kapama tuşuna basarak klimayı açın. “SET CLEAR” tuşuna birkaç saniye basılı tutun. Ardından sağ ve solundaki aşağı/yukarı sembolü olan tuşlara basarak günün saatini ayarlayın ve ‘’SET CLEAR’’ tuşuyla sabitleyin.
Klimanızın açılış ve kapanış saat ayarı:
‘’On’’ tuşuna basıp ‘’Light ve Room Temp’’ tuşlarına basarak açılış saatini ayarlayın ve ‘’SET CLEAR’’ tuşuyla sabitleyin. Aynı şekilde ‘’Off’’ tuşuna basıp ‘’Light ve Room Temp’’ tuşlarına basarak kapanış saatini ayarlayın ve ‘’SET CLEAR’’ tuşuyla sabitleyin.
Zaman ayarı (kapaksız model)

5 1