Klimayı Uyku Moduna Alma Nasıl Yapılır?

Klimanız uzun kullanım, çevresel etkiler ile doğru bir şekilde çalışmayabilir. Bu duruma teşhis koymak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
1.Adım: Klimanızın kumanda modeli kapaklı ise; kumanda üzerinde sağ üst köşede yer alan açma/kapama tuşuna basarak klimayı açın.

2.Adım: Kumanda kapağını açtığınızda sol tarafta ‘’kar tanesi, üçgen, damla, güneş’’ şekli olan düğmeye basarak istediğiniz modlardan birini seçin.

3.Adım: Aşağı yukarı ok şeklindeki “sıcaklık ayar” tuşlarını kullanarak 18°C-30°C (santigrat derece) arasında bir sıcaklık değerini seçin.

4.Adım: Kumandanın ortasında yer alan ve üstünde “gülen yıldız” sembolü olan tuşu kullanarak kapanış süresini ayarlayın.

5.Adım: Klima kumanda ekranın sağ alt kısmında bir köşeli üçgen sembolü göreceksiniz. Bu tuşa her bastığınızda klimanın kaç saat sonra duracağını gösteren rakam artacaktır. Uyku ayarını en az 1, en fazla 7 saate kadar ayarlayabilirsiniz.
Klima uyku modu ayarı nasıl yapılır

Answer 1 4
1.Adım: Klimanızın kumanda modeli kapaksız ise; sol tarafında yer alan açma/kapama düğmesine basarak klimayı açın.

2.Adım: “Mode” tuşuna basarak “kar tanesi, üçgen, damla, güneş” sembolleri yer alan düğmeden istediğiniz konumu seçin. Kumandanızın aşağı yukarı ok tuşları ile sıcaklık derecesini seçebilirsiniz.

3.Adım: “Sleep” tuşuna basın. ”Light ve Room Temp” tuşlarını kullanarak kapanış süresini ayarlayın. Bu tuşa her bastığınızda klimanın kaç saat sonra duracağını gösteren rakam belirecektir.

4.Adım:  “Set Clear” tuşuna basarak rakamı sabitleyebilirsiniz.
Klima uyku modu nasıl yapılır

Answer 2 3