Klima Çocuk Kilidi Nasıl Açılır?

Klimalarda bulunan çocuk kilidi nasıl açılır bu yazımızda ele alacağız. Salon tipi klimanızı çocuk kilidi moduna almak için aşağıda önereceğimiz adımları takip edebilirsiniz.
Açma/kapama düğmesi klima gösterge panelinin sol tarafındaysa ona basarak klimayı açık konuma getirin. Aşağı/yukarı ok şeklindeki sıcaklık ayar tuşundan yukarı ok ile sağındaki pervane şeklindeki fan hız ayar tuşuna 3 saniye boyunca basılı tutun. Uzaktan kumanda üzerinde yer alan kilit resimli tuşa bastığınızda da klimanızı çocuk kilidine almış olacaksınız. Gösterge ekranında herhangi bir tuşa bastığınızda ekranda çocuk kilidinin aktif olduğunu belirten “CL” işareti görüntülenecektir.
Açma/kapama düğmesi klima gösterge panelinin sağ tarafındaysa ona basarak klimayı açın. Ardından ön panelin üzerinde sağ taraftaki “TEMP” yazan aşağı yukarı ok şeklindeki sıcaklık ayar tuşundan, yukarı ok ile TEMP yazısının altındaki yan yana iki pervane şekli olan fan hızı ayar tuşuna aynı anda “bip” şeklinde bir ses duyana kadar basın. Çalışma durumu gösterge ekranı üzerinde bulunan herhangi bir tuşa bastığınızda, çocuk kilidi fonksiyonun aktif olduğu anlamına gelen “CL” sembolünü göreceksiniz.
Klimayı çocuk kilidinden nasıl çıkarabilirim?
Açma/kapama düğmesi klima gösterge panelinin sol tarafındaysa ona basarak klimayı açık konuma getirin. Aşağı/yukarı ok şeklindeki sıcaklık ayar tuşundan yukarı ok ile sağındaki pervane şeklindeki fan hız ayar tuşuna 3 saniye boyunca aynı anda bastığınızda çocuk kilidi iptal edilmiş olacaktır.
Açma/kapama düğmesi klima gösterge panelinin sağ tarafındaysa ona basarak klimayı açın. Ardından ön panelin üzerinde sağ taraftaki TEMP yazan aşağı yukarı ok şeklindeki sıcaklık ayar tuşundan yukarı ok ile TEMP yazısının altındaki yan yana iki pervane şekli olan fan hızı ayar tuşuna 3 saniye boyunca aynı anda “bip” şeklinde bir ses duyana kadar bastığınızda çocuk kilidi iptal edilmiş olacaktır.
Çocuk kilidi ayarı

1 42 3

Çocuk kilidi iptali

4 2