Çamaşır Makinesi Yardımcı Fonksiyon Seçilemiyor Sorunu Nasıl Çözülür

Her eve bulunan beyaz eşyalar arasında belki de en çok kullandığımız çamaşır makinelerimiz uzun kullanım ve çevresel etkilere bağlı olarak zamanla beklenmedik sorunlar ile karşımıza çıkabilmektedir bu yazımızda çamaşır makinelerinde yardımcı fonksiyon seçilememe sorununa çözüm arayacağız. Çamaşır makinenizdeki yardımcı fonksiyonları seçemiyorsanız aşağıda ki adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz eğer soru bu adımlara rağmen devam ediyorsa size en yakın yetkili servis ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Yardımcı Fonksiyon Tuşları makinenin ön tarafında yer alan ve ilave olarak seçilen tuşlardır.

-Ön Yıkama
-Hızlı Yıkama
-İlave Su
-Kırışık Azaltma
-Suda bırakma

Program seçtikten sonra istediğiniz yardımcı fonksiyon tuşlarına basamıyorsanız, bu tuşlar kullandığınız program için uygun olmayabilir.

Yardımcı fonksiyon tuşlarını seçtiğinizde ilk seçtiğiniz yardımcı fonksiyon iptal olabilir. Bunun nedeni birbirine uygun olmayan yardımcı fonksiyonlardan son seçilen fonksiyonun kalması ve ilk seçilenin iptal olmasıdır.

Yıkama sırasında yardımcı fonksiyon tuşunu seçemiyorsanız

Yıkama devam ederken bir yardımcı fonksiyon seçmek için önce Başla/Beklet/iptal tuşuna kısa süreli basarak makinenizi beklemeye alın. Bekleme sembolü olan iki paralel çizgi yanıp söndüğünde makine bekleme moduna geçer. Ardından yardımcı fonksiyon tuşuna basıp yıkama programına kaldığı yerden devam eder. Göstergede Üçgen sembolü yandığında başla moduna geçerek makine çalışmaya başlar.

Yıkama sırasında makinenizi beklemeye alarak yıkamayı durdurduğunuz halde yardımcı fonksiyon tuşunu seçemiyorsanız

Yıkama sırasında seçilmesi gereken yardımcı fonksiyon tuşu seçilmemişse, makine beklemeye alınsa bile sonraki aşamada yardımcı fonksiyon seçilemez.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir