Çamaşır Makinesi Ön Yıkama Işığı Yanıp Sönüyor Çözümü

Evlerimizin vazgeçilmez eşyalarından biri olan Çamaşır makineleri zamana ve çevresel etkiler ile çeşitli sorunlar ile karşımıza çıkabiliyor bu durum canımızı da cebimizi de sıkıntıya sokabiliyor. Bu yazımızda ele alacağımız konu ise Çamaşır makinenizin ön yıkama ışığı sürekli yanıp sönmesi sorunu aşağıda size önereceğimiz adımları uygulayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz eğer sorununuz devam ederse size en yakın  yetkili servis ile iletişime geçerek uzman bir yardım almanızı tavsiye ederiz.
Çocuklarınızın güvenliği için makinenizin tuşlarının kilitlenmesini sağlayan çocuk kilidi özelliğinin açık olup olmadığını kontrol ederek başlayabilirsiniz.  Eğer kilit açıksa ön yıkama ışığı sürekli yanıp sönecektir. Çocuk kilidini kapattığınızda ön yıkama ışığı muhtemelen sönecektir.
Çocuk kilidi nasıl açılır? Sorusunun cevabını verelim
Makinenizin ön yüzeyinde yer alan kilit sembolü hangi tuşları gösteriyorsa o tuşlara 3 saniye süreyle basılı tutun. Çocuk kilidini aynı tuşları kullanarak açık ve kapalı konuma getirmiş olursunuz.

camasir makinesi isik sonmeme sorunu
Peki çocuk kilidi nedir?
Makinenizin üzerinde kilit sembolü ile gösterilen; çocuklarınızı başlarına gelebilecek olumsuzluklara karşı korumak adına, makinedeki tuşlara basılmasını ve programlarda değişiklik yapılmasını engelleyen sisteme “çocuk kilidi“ adı verilir.