Buzdolabı Yiyecekleri Bozuyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Buzdolaplarında belki de karşılaşılan problemler arasında yer alan ve en can sıkıcı olanı yiyeceklerin tüketim ömrünü uzatması gerekirken yiyecekleri bozmasıdır. Bu gibi  sorunlar nedeniyle buzdolabınızda istenmeyen kokular ve durumlar oluşabilir. Bu  can sıkıcı durumun üstesinden gelmek için sizlere aşağıda yazdığımız çözüm adımlarını tavsiye ediyoruz. Eğer ki probleminiz devam ediyorsa size en yakın yetkili servis ile iletişime geçerek profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ederiz.

Yiyeceklerimizi buzdolabında neden saklarız? Buzdolabınızda yiyeceklerinizi daha sağlıklı bir  şekilde saklamak ve çürümelerine engel olmak için son kullanma tarihlerini kontrol edin. Ayrıca buzdolabı poşeti veya benzeri ince bir poşet ile ıslak olmayacak şekilde saklamaya özen gösterin. Ağzı açık veya ıslak bırakılan ürünler zamanla bozma yapabilir küf tutabilir ve bu da istenmeyen durumlar oluşturabilir.
Çürümeyi engelleyebilirsiniz peki nasıl?
Sebzelerin nemlenmesi zamanla donmalarına ve çürümelerine neden olur. Bunun için sebzelerinizi kağıt poşet, buzdolabı poşeti veya delikli poşetle saklamaya dikkat ediniz.
Neme dikkat edin
Islak olarak saklanan sebzeler nemden dolayı çabuk çürüyecektir. Sebzelerinizi yıkayarak buzdolabında saklamak istiyorsanız tamamen kuruttuğunuzdan emin olun.
Nem ayarını değiştirin
Buzdolabınızın sebzelik çekmecesinde bulunan nem kontrol sürgüsünü ‘High‘ yazısının olduğu sol tarafa doğru çok fazla yaklaştırırsanız sebzeleriniz donup çürüyebilir. Sebzelerin ihtiyacı olan nem oranını sağlamak için sürgüyü ortaya çekebilirsiniz.