Buzdolabı Altından Su Akıtıyor Çözümü

Evlerimizde kullandığımız başlıca beyaz eşyalardan biri olan buzdolapları uzun kullanım ve çevre şartlarının da etkisi ile bazı sorunlarla karşımıza çıkabilmektedir. Buzdolabınızda iç aksam veya çalışmadan kaynaklı bir takım sorunlar oluşabilir ve bu sorunlar nedeniyle cihazınızdan su akabilir. Bu durumun üstesinden gelmek için bazı tesisat kontrollerinin yapılması ve ayar adımlarının takip edilmesi gerekebilir.

Buzdolabınız bazı nedenlerden  dolayı alt kısmından su akıtabilir. Buzdolabınız su akıtıyorsa bu sorunu çözmek için aşağıda size tavsiye ettiğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Öncelikli yiyecekler doğru yerleştirilmiş mi ona bakalım?

Buzdolabınızın sebze bölümünde, oluşan fazla nemin tahliye edileceği kısmın tıkanması su akıtmasına sebep olur. Yiyeceklerin doğru yerleştiğinden ve tahliye kanalına bakarak tıkalı olmadığından emin olun.

Buzdolabınızda karlanma var mı yok mu kontrol edin.

Yiyeceklerinizi koyduğunuz soğutucu bölümünün kapağını açarak tavan kısmında bulunan ızgara şeklindeki yeri kontrol edin. Eğer akıntı bu noktadan geliyorsa makinenizin soğuk hava akışını sağlayan hava kanallarında karlanma veya buzlanma vardır. Yiyeceklerinizi buzdolabından çıkartıp karlanma ve buzlanma ortadan kalkana kadar kapaklarını açık tutarak kurumaya bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir