Bulaşık Makinesinin Programı Takılı Kalıyor Çözümü

Uzun kullanım ve çevresel etkilerden dolayı evimizde sıkça kullandığımız beyaz eşyalar da beklenmedik sorunlar ile karşılaşabiliyoruz. Bulaşık makineniz seçtiğiniz programda takılı kalma sorununa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek kolaylıkla bir çözüm bulabilirsiniz.
Bulaşık makinenizi kontrol edin su gelmiyor olabilir ya da makinenin kapağı yerine tam olarak oturmamış olabilir.  Sorun devam ediyor ve çalışmıyorsa mevcut yıkama programını iptal edin ve yeni bir program seçerek tekrar deneyin. Sorununuz devam ederse size en yakın yetkili servis ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
Yıkama iptali nasıl yapılır?
Makinenizin açma-kapama düğmesinden başlatın ve elektrik geldiğinden emin olun. Makinenizde tuşların olduğu bölümün üzerinde bulunan alanda Başla/İptal yazan düğmeye parmağınızı 3 saniye basılı tutun. Yıkama/Kurutma ışıkları yanıp sönecektir. Yaklaşık 2 dakika içinde “Bitti” ışığı yanacak ya da ekranda “End” yazısı çıkacaktır. Sonrasında yeniden program seçip makinenizi tekrar  çalıştırın.

Answer 1 5
Su akışı kontrolü nasıl olmalı?
Makinenize yeterli su gelip gelmediğini kontrol etmek için, herhangi bir musluğu açarak su akışını kontrol edin. Su az akıyorsa akışın normale dönmesini bekleyin.
Sepet yükleme kontrolü nasıl yapılmalı?
Makinenin sepetlerine kapağının kapanmasını engelleyecek şekilde yükleme yaptıysanız kapak kapanmayabilir. Bunun için kapağın tam olarak kapanıp kapanmadığını kontrol edin.

Answer 2 4